Tıp Fakültesi


Dekanın Mesajı

 

   1973 yılında kurulan Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi çağdaş eğitim araçları ile donanmış derslikler, modern araştırma ve beceri laboratuarları, eğitim, araştırma ve uygulamaya yönelik hastanemiz ile çağdaş hekimler yetiştirmek için tıp eğitiminin hizmetindedir. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Ulusal Tıp Eğitimi Akreditasyon kurulu (UTEAK) tarafından verilen akreditasyon belgesini, Ülkemizde ilk alan fakültelerden biridir. Hastanemiz etkin, verimli ve kaliteli sağlık hizmeti ile bölgenin referans hastanesi konumundadır.
Fakültemizi ve hastanemizi bugünlere getiren tüm öğretim üyelerine, idari ve teknik personelimize, emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ederim.
Tıp eğitimimizin amacı tüm toplumun sağlık düzeyini yükseltecek, nitelikli pratisyen hekim yetiştirmek, uzman hekim yetiştirmek, akademisyenlerin yetişmesine olanak sağlamak, ülkemizi evrensel düzeyde sağlık hizmeti vermektir. Ekibimiz çağdaş eğitim yöntemlerini bilen, deneyimli ve alanında lider ve seçkin öğretim üyelerinden oluşmaktadır. 335 öğretim üyemiz, toplam 2000’e yakın öğrencimiz mevcuttur.
Fakültemiz 21.yüzyılın en iyi hekimlerini ,araştırmacılarını,ve akademisyenlerini yetiştirmek için ,toplam kalite yönetimi ve sürekli kalite iyileştirme anlayışı çerçevesinde çalışmalarını sürdürecek ve Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesini layık olduğu ,daha ilerilere taşıyarak Ülkemizin en önde gelen Eğitim kurumlarından biri olmaya devam edecektir.
Sevgili öğrencilerimiz ,Hedefiniz ; etik ve ahlaki değerlere bağlı, bilimsel açıdan güçlü, çağdaş hekim olarak yetişmeniz olsun.
Akıl ve bilimin size yol göstermesini diliyor, en içten sevgilerimi sunuyorum.

          Prof.Dr.Gülay ÖZBİLİM
Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı


Son Güncelleme : 21 Temmuz Perşembe 2016
934