Akdeniz Üniversitesi

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin   1982  yılında  kurulmasıyla birlikte, Patoloji kürsüsü kurulmuş, ilk olarak    Ankara Üniversitesi’nden görevlendirilen akademisyenler tarafından hizmet verilmeye başlanmıştır.

Patoloji kürsüsü ilk olarak Topçular ve Kepez’de hizmet verirken  daha sonra   1991   yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlık binasına ardından Tıp Fakültesi Hastane binasına taşınarak hizmet vermeye devam etti.

Patoloji Anabilim Dalı ana bina A blokda ameliyathanede frozen inceleme hizmeti, Patoloji Anabilim Dalı’nda rutin laboratuar, histokimya, immünohistokimya ve moleküler patoloji alanında hem rutine hem de araştırmalara yönelik hizmetler veriyor.

Patoloji Anabilim Dalı’nın kuruluşundan bu yana sırasıyla  Prof. Dr. Attila TAÇOY,  Prof. Dr. Şeyda KARAVELİ, Prof. Dr. M. Akif ÇİFTCİOĞLU  ve Prof. Dr. Gülay ÖZBİLİM Anabilim Dalı Başkanlığı görevini yürüttüler. 2012 yılında Prof. Dr. Şeyda KARAVELİ  Anabilim Dalı Başkanlığı görevine seçilmiş ve bu görevi 2015 yılına kadar devam ettirmiştir. 2015 yılında Prof.Dr. Elif İnanç GÜRER Anabilim Dalı Başkanlığı görevine seçilmiştir.

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Patoloji Anabilim Dalı A Blok- Zemin Kat

Telefon:0242- 249 63 81

Sayfa Özeti: Tıbbi Patoloji Anabilim Dalı

Sayfa Açıklaması: Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Patoloji Anabilim Dalı

Anahtar Kelimeler: